A telefonon vagy e-mailen keresztül történő bejelentkezés után kerül sor a megbeszélt időpontban az első találkozásra. Az első alkalommal a szülőkkel átbeszéljük a gyermekkel kapcsolatos problémákat, aggodalmakat, nehézségeket, a gyermek tüneteit. Kijelöljük azt a célt, amit a terápia során közösen szeretnénk elérni, megbeszéljük mik azok a lépések, amelyek ehhez szükségesek.
A szülővel való megbeszélés után kerül sor az első találkozásra a gyermekkel. Első lépésben célom az, hogy bizalomteli légkört alakítsak ki, ahol a gyermek bátran megmutathatja negatív és pozitív érzéseit, félelmeit, szorongásait. Az első néhány alkalommal megismerkedem a gyermekével. Különböző tesztek, játékok, mesék, képzőművészeti technikák segítségével, valamint beszélgetések során megpróbálom föltárni azt, hogy a tünetek mögött milyen pszichés probléma, elakadás fedezhető föl. E feltáró munka segítségével megkezdődhet a terápiás folyamat, melyben a gyermek feldolgozhatja azokat a nehézségeket, amelyek az elakadást okozzák.
A tanácsadás folyamatában fontosnak tartom, hogy a szülőkkel rendszeresen konzultáljunk, a terápiás munkában Önök is részt vegyenek. Így minden negyedik - hatodik alkalommal egy - egy "szülőkonzultációs" alkalmat is beiktatok, amikor megbeszélhetjük, hogy milyen változások mentek végbe a gyermekben az eltelt időben, mi várható a jövőben, mivel tudják Önök segíteni gyermekük boldogulását.
A tanácsadásra serdülőket, kamaszokat is várok. 18 év alatti gyermekek és serdülők bejelentkezéséhez, a tanácsadás megkezdéséhez szükséges a szülői beleegyezés. Így serdülők esetében is kérem a szülőket, hogy az első alkalommal kísérjék el gyermekeiket! A serdülőkkel végzett munkában nagyobb hangsúyt kapnak a beszélgetések, a verbális, a művészetterápás módszerek.