You are here:
Homepage>Dermatology Hungary>Dermatologist Hungary>Budapest>VII. kerület>Sanoral Fogászati Klinika
Contacts:
Opening hours
Monday | Closed |
Tuesday | Closed |
Wednesday | Closed |
Thursday | Closed |
Friday | Closed |
Saturday | 10:00 - 18:00 |
Sunday | 10:00 - 18:00 |
Recommended:
Specializations
Categories
Services:
Lip And Face Lifting
Az ajakfeltöltéssel a szép alakú, kis ajkakat tehetjük teltebbé, illetve korrigálhatjuk a száj aszimmetriáját. Az ajakfeltöltésre általában két ok miatt van igénye a pácienseknek. Az egyik, hogy az arc kötőszöveti állományának öregedésével együtt az ajkak is elvékonyodnak és ráncok jelennek meg körülötte. A másik, hogy van, akinek veleszületetten vékonyabbak az ajkai. Szerencsére ritkán, de előfordul az is, hogy valakinek baleset vagy fejlődési rendellenesség következtében túlzottan vékonyak és/vagy asszimetrikusak az ajkai. A hialuronsav A hialuronsav természetes anyag, megtalálható minden élőlényben. A bőrben térfogat növekedést okoz, amely élettelt és egészséges megjelenést okoz.
from
Inlay Insertion, Removal
Ezek ugyan nem valódi tömések, mégis itt érdemes szót ejteni róluk. A kipreparált kavitásról készített lenyomat alapján fogtechnikai laboratóriumban készülnek. Akkor alkalmazzuk őket, ha a fog restaurációja tömőanyaggal már nem lenne kivitelezhető, mivel a rágóerő következtében a tömés esetleg eltörne. Anyagukat tekintve lehetnek: arany, kerámia, fém-kerámia, arany-kerámia vagy kompozit. Manapság nagyrészt kerámia inlay-eket készítünk. Az üregbe ragasztással rögzítjük őket.
from
from
from
from
from
Bone Replacement
A csont pótlására autogén („saját csont”), allogén (más emberből származó), alloplasztikus (szintetikusan előállított) és xenogén (állati eredetű) anyagok használhatóak fel. A saját csont leggyakrabban csípőcsontból, az állkapocs elülső részéről vagy a koponyatetőről származhat. Allogén csont alkalmazása hazánkban jelenleg nem elterjedt. Az alloplasztikus anyagok viszont igen népszerűek. Ezek trikalcium-foszfátok, hidroxiapatitok, stb. Kisebb mennyiségű csont pótlására minden további nélkül alkalmasak. Manapság csontpótlás céljára ún. béta-trikalcium-foszfátokat alkalmazunk.
from
To Insert The Implant, Implant
Fogászati implantátumnak nevezzük az állcsontba fogpótlás viselése céljából beültetendő, bioanyagból készült "műgyökeret". Az implantáció célja a komplex protetikai rehabilitáció, azaz a páciens számára használható és esztétikus fogpótlás készítése. Napjainkban a fogászati implantátumok túlnyomó többsége színtiszta, ötvözetlen titánból készül, hidegmegmunkálással. A bioanyagokat - így a titánt is - teljes mértékben elfogadja az emberi szervezet. A felhasznált alapanyagok megfelelnek a legszigorúbb szabványoknak és előírásoknak. A használatban lévő implantációs rendszerek rendelkeznek a nemzetközi minőségbiztosítási szabványokkal is. A csontba ültetett implantátumra a gyógyulási időszak után műcsonk kerül. A műcsonkra rögzítjük a koronát. Az implantátumok a gyártást követően különféle "kezeléseken" esnek még át (felületkezelés, passziválás, plazmafújás, sterilizálás), majd steril csomagban kerülnek az orvoshoz. Megfelelő műtéti technika, rendszeres kontroll és ápolás, illetve a páciens tudatos, az implantátumot és a fogpótlást karbantartó viselkedése mellett a fogászati implantátumok élethosszig ellátják funkciójukat.
from
Placing Dental Shell
A direkt héjat (direkt veneer, recontouring) a fogorvos készíti el a rendelőben, e célra szolgáló speciális anyagokból. Az anyagok rétegezési technikával kerülnek a fogfelszínre, oly módon, hogy az egyes anyagszíneket (amelyek alig térnek el egymástól) váltakozva alkalmazza. Nem ritka, hogy egy direkt héjrestauráció akár 8-10 különböző árnyalat használatával áll elő. Ilyen módon a direkt héj megalkotása valóságos művészi munka. Az ilyen típusú héjak tehát egy ülésben, azonnal használhatóan kerülnek a fogfelszínre, tehát nem igénylik a fogtechnikai laboratórium közreműködését. Ennek következtében a kedvező esztétikai eredmény azonnal látható. Alkalmazásuk során a foganyagból a lehető legkevesebbet kell feláldozni (kevesebbet, mint indirekt héjkerámia készítésekor). Sérülékenységük csekélyebb, mint az indirekt héjaké.
from
from
from
from
from
from
Tooth Whitening
A fogfehérítés a fogászat kozmetikai irányultságú szolgáltatása. Ha Önnek egyfajta félelme van az egyébként szükséges, és manapság szinte teljes egészében fájdalommentes fogászati kezelésektől, a fogfehérítéstől akkor sem kell tartania, mert semmiféle kellemetlenséggel, injekcióval vagy fájdalommal nem jár. A dohányzás, a kávé, a tea, és a mai élelmiszerekben nagy mennyiségben előforduló mesterséges színezőanyagok illetve bizonyos gyógyszerek a fogak elszíneződését okozzák. Az általunk alkalmazott fogfehérítési technika háromszor nyolc perces kezelési ciklus alatt érzékenységmentesen, vagy a kezelést követő egy-két napra korlátozódó átmeneti érzékenység mellett ragyogóvá és fényessé varázsolja mosolyát. Ezt az eredményt úgy érjük el, hogy egy speciális érzékenységcsökkentő adalékot tartalmazó fogfehérítő-gélt alkalmazunk. Az anyagot - annak aktivációjához szükséges - 450-520 nanométer hullámhosszúságú fényt kibocsátó speciális fogfehérítő-lámpával világítjuk meg. A fogfehérítés eredményeként a fogazat átlagosan nyolc árnyalattal lesz világosabb. Az árnyalatot ebben az esetben egy, a fogorvosok által a fogpótlások színének megállapításához használatos VITA fogszínkulcs skáláján kell érteni. A fogfehérítési eljárás során nem az a cél, hogy minden páciensnek vakítóan fehér fogazata legyen. Tudomásul kell venni, hogy egyéni eltérések vannak az egyének fogszínei között. Semmiben, így fogszínünkben sem vagyunk egyformák. Az viszont garantálható, hogy átlagosan nyolc árnyalatnyi fogfehéredést el tudunk érni. A fogazat minden esetben érzékelhetően fehérebb lesz, mint az eljárás alkalmazása előtt. Érdemes tisztázni azt, hogy nem a "csempe" fehérségű fogszín elérése a cél. Ezzel szemben a lehető legvilágosabb, legszebb mosolyt biztosító, az arccal harmonizáló fogszín a kívánatos. A professzionális fogfehérítés hatékonyságára és eredményére garancia az orvosi felügyelet mellett történő kezelés és az amerikai Beyond Technology termékei.
from
from
Lifting Bite Splint
Az éjszakai fogcsikorgatás, orvosi nevén bruxizmus, átmenetileg szinte minden felnőttnél előfordul. Pontos kóroka nem tisztázott. Gyermekeknél gyakran alakul ki a fogváltás idején, amikor a különböző fogak helyzete és mérete eltérő, újszerű, és a fogcsikorgatás révén próbálják megszokni az új állapotokat. Ilyenkor a gyerekek jellemzően nappal is csikorgatják a fogaikat, a szülők számára azonban főleg éjszaka válik észrevehetővé, zavaróvá. Gyerekkorban megfázások, felső légúti fertőzések kapcsán is kialakulhat bruxizmus, eddig ismeretlen mechanizmussal. Felnőttkorban (bár ez gyermekeknél is jelen lehet) elsősorban a stressz, a felgyülemlett feszültség áll a fogcsikorgatás hátterében. A fogcsikorgatás néha hatalmas terhelést ró a fogazatra és a környező szervekre. A bruxizmus hatására bekövetkezhet a fogak és a fogtömések törése, a zománc sérülése, és ezáltal érzékenyebbé válása valamint a fogíny károsodása. Jellemző, hogy a fogcsikorgató napközben arc- illetve állkapocsfájdalmat érez, nem ritka a fejfájás sem. A partnert sokszor zavarja a csikorgatással járó kellemetlen hangjelenség. Az éjszakai fogcsikorgatás kezelése A tünetek enyhítésére és a károsodások kialakulásának megelőzésére kiváló és egyszerű megoldás az éjszakai harapásemelő. Tulajdonképpen egy rugalmas, átlátszó tárgy, amely lenyomat alapján készül az alsó vagy a felső fogazatra. A gyógyszerek közül nem szteroid gyulladáscsökkentőket alkalmaznak a fájdalom csillapítására - ez szintén csak a tüneteket enyhíti. Oki terápiára az orvos felírhat izomlazítókat, nyugtatókat, altatókat, szorongásoldókat. Különböző fizikoterápiás eljárásokkal, ultrahang-kezeléssel, elektromos idegingerléssel, elektromiográfiás visszacsatolási módszerrel, nyújtókezelésekkel, masszázzsal is sokszor eredményt lehet elérni. A legnagyobb mértékű enyhülést azonban a pszichére ható módszerek hozzák. A viselkedésterápia, a hipnózis és az autogén tréning egyaránt sikeresnek bizonyultak a fogcsikorgatás oldásában.
from
Orthodontic Activation
A kivehető készülékeknek színes skálája ismert, és főként a II. világháború után terjedtek el. A kivehető készülék - amint azt a neve is mutatja, a kezelés ideje alatt bármikor eltávolítható a szájból. Ez adja egyik előnyüket, ugyanis mivel a páciensek nem viselik állandón, esztétikailag nem annyira zavaróak, mint a rögzített készülékek. Ezeket a készülékeket általában éjszaka, és a nap bizonyos időszakában (többnyire délután) szükséges viselni, ideális esetben a nap 24 órájából legalább 12-14 óra hosszat. Ugyanakkor, mivel nincsenek folyamatosan a szájban, a kezelési idő is hosszabb. Alkalmazhatók mind a felső, mind pedig az alsó fogsorban. Léteznek olyan készülékek is, melyek egyszerre rögzülnek mindkét fogsoron, ezt a típust néha nehezen szokják meg a páciensek. A kivehető készülékeknek sokféle alkalmazási lehetőségük van, azonban nem alkalmazhatók mindenfajta fogazati rendellenesség kezelésére. A kivehető készülékeket lányoknak kb. 10-14, fiúknak kb. 12-15 éves korig szoktak javasolni, később többnyire a rögzített készülék jöhet szóba.
from
from
Dental X-Ray
A panorámaröntgen (teljes nevén orthopantomgraphia, röviden OP vagy OPT) úgy készül, hogy a vizsgálandó személy feje körül körbefordul mind a sugárforrás, mind az érzékelő lemez. A sugárforrás a forgás során pontról pontra végigjárja az állcsontokat. A felvételen az állcsontoknak csak egy meghatározott vastagságú rétege ábrázolódik élesen. A számítógépes hálózatunk úgy van kiépítve, hogy minden kezelőhelységben megtekinthető az elkészült digitális panorámaröntgen-felvétel. A páciens feje egy fejtartóban úgy van rögzítve, hogy a fogak kerüljenek ebbe az éles rétegbe. Klinikánkon a kornak megfelelő digitális panorámaröntgent alkalmazunk. A digitális panorámaröntgen abban különbözik a hagyományostól, hogy a kép nem röntgenfilmre, hanem egy speciális érzékelőre készül el. A kép így néhány másodperc alatt megjelenik a számítógépes hálózaton, bekerül a páciens virtuális kartonjába és egy e célra szolgáló, a páciensnyilvántartó rendszerbe integrált képszerkesztő szofverrel minden, a kiértékelést elősegítő digitális művelet elvégezhető vele.
from
from
from
Sinus Lift, Upload
Az állcsontok csontja általában egészen addig nem kevesbedik meg jelentősen, míg abban fogak vannak. A rágás erői „csontállomány –megtartó” erőként hatnak, és nem engedik elfogyni a csontállományt. A csontkínálat tehát akkor fogy, ha a fogak elvesznek. Ilyenkor megszűnik az a fiziológiás hatás, amiről az előbb szóltunk. A protézisek természetellenes erőket közvetítenek az állcsontokra. Természetesen vannak olyan kórképek is (fogágybetegség, oszteoporózis, stb.), amelyek a csontkínálatot csökkentik.
from
from
from
from
from
from
from
from
from
from
Description
Map:
Get an offer for free!