Pszichológiai tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen folytattam, klinikai pszichológia továbbá család-és párterápia specializáción végeztem. Az egyetemi képzés keretében a széleskörű elméleti képzés mellett a gyakorlat is nagy szerepet kapott, így lehetőségünk nyílt különböző diagnosztikus eszközök megismerésére, és használatára. Szakdolgozatomat kötődés és traumaátadás témaköréből írtam.
Az egyetem után, life-coach képzést, majd a Sote Magatartástudományi Intézetében a Williams Életkészségek Program stresszkezelő tréner képzését végeztem el.
Szakmai tapasztalataimat a Hospice Alapítványnál mint telefonos segítő, egy nemzetközi gyermektáborban pszichológusként, általános iskolában iskolapszichológusként, és egy szenvedélybetegeket segítő alapítványnál pszichológus/terápiás munkatársként szereztem.
Mivel a pszichológus a személyiségével dolgozik, az önismeret fontos, elengedhetetlen része annak, hogy munkáját professzionális segítőként végezhesse, ezért öt és fél éven keresztül jártam pszichoanalitikusan orientált önismereti terápiába.
Szakmai érdeklődésem részét képezi, a pszichoanalízis, amely elsősorban a lelki problémák gyökerének a feltárásával, a lelki élet dinamikájával foglalkozik. Továbbá a rendszerszemlélet, tehát a család-és párterápiás módszerek, melyek alkalmasak arra, hogy egy család, vagy pár közös problémáit hatékonyan oldja meg. Emellet foglalkoztat még a pszichológia egy viszonylag új irányzata, a pozitív pszichológia, amely az ember erősségeire helyezi a hangsúlyt, és arra, hogy minél teljesebb és boldogabb életet élhessünk. A life coachingot, mint módszert tartom hasznosnak, amely alkalmazásával, a jelenre és a jövőre fókuszálva, egy konkrét élethelyzetben kaphatunk segítséget.
A hozzám fordulók problémáinak megoldásához, mindig az adott probléma típusa és az élethelyzete határozza meg a terápiás módszer kiválasztását.