Вы здесь:
Домашняя страница>Лечение зубов Венгрия>Дантист Венгрия>Mosonmagyaróvár>Budadent Fogászat Mosonmagyaróvár
Контакты:
Часы работы
Понедельник | Закрыто |
Вторник | 09:00 - 19:00 |
Среда | 09:00 - 19:00 |
Четверг | Закрыто |
Пятница | Закрыто |
Суббота | 09:00 - 14:00 |
Воскресенье | Закрыто |
Рекомендуемые:
Специализации
Категории
Сервисы:
Перекладка Зубные протезы
Fogászati kezelés
Из
Инкрустация вставка, удаление
Az inlay korunk egyik legesztétikusabb és hosszú távon biztonságos megoldást nyújtó fogpótlása. Tulajdonképpen legegyszerűbben technikai tömésnek nevezhetnénk. A fog roncsolódott részét eltávolítjuk, majd egy lenyomat segítségével a fogtechnikus elkészíti a „tömést”. Az inlay elkészültéig ideiglenes tömés kerül a fogba. Az elkészült, a foggal azonos színű vagy arany inlay-t az orvos speciális ragasztóval rögzíti. Nagy kiterjedésű szuvasodás esetén a hagyományos tömőanyagok nem zárnak jól. A fog egészsésének megelőzése érdekében célszerű a lényegesen jobban illeszkedő inlay-t választani, amelynek tartóssága is meghaladja a fogtömését. Bár a porcelán inlay zárása is jobb, mint a hagyományos fogtömésé, ebből a szempontból a legjobb választás az arany inlay alkalmazása. Az arany inlay esztétikailag nem kifogástalan ugyan, azonban tökéletesen rásimítható a fogra. Ez lényegesen csökkenti a tömött fogakat gyakran sújtó fogszuvasodás veszélyét. Az inlay kitűnő megoldás szuvas őrlőfogak, gyökérkezelt és letört fogak kezelésére, utóbbi esetén kiválthatja a korona alkalmazását. Egyes esetekben az inlay híd rögzítésére is alkalmas.
Из
Новая корона и удаление
Fogászati kezelés
Из
Протезы
Fogászati kezelés
Из
Отбеливание зубов
A klinikai fogfehérítés nem károsítja a fogakat. Mivel a fogfehérítés során használt anyagok oxidáció révén világosítják a fogakat, így a fogak szöveteiben nem okoznak károsodást. A kezelés közben ügyelni kell azonban a lágy szövetek (fogíny) védelmére. Várandósság és szoptatás időtartama alatt nem javasolt a fogfehérítés. Ha kimondottan egy eseményre készülve vállalkozik fogfehérítésre, praktikus a nagy nap előtt 2-3 héttel elkezdeni a kezeléseket. Így a fogfehérítés utáni átmeneti problémák már nem gátolják Önt abban, hogy maradéktalanul jó érezze magát.
Из
Удаление зуба
Fogászati kezelés
Из
Зуб удаления окалины
A fog elvesztésének második leggyakoribb oka a fogágybetegség. A fog rögzítő elemeit támadja meg és ezáltal a fog lazulásához és kihullásához vezet. Normális körülmények között az íny tapadása megvédi a fogágyat a külső ártalmaktól. Azonban, ha lepedék rakódik a fogra és fogkő keletkezik, fogággyuladáshoz vezet. A lerakódott fogkő fogínygyulladást, a fogak kilazulását, majd elvesztését okozza Rossz szájhigiéné esetén a fogkő, mint állandó irritációs tényező, és a lepedékben található baktériumok krónikus fogínygyulladáshoz vezetnek. Ilyenkor az íny duzzadt, vöröses, fogmosáskor vérzik, de nem fáj. Ha a kiváltó okokat nem számoljuk fel, fogágygyulladás alakul ki. Kezdeti fázisban ínytasakok keletkeznek, ezáltal tapadás egyre kevesebb lesz. Itt az ételmaradékok már könnyebben megtapadnak, tovább serkentve a gyulladást. Végül a fogágy teljes elpusztulása miatt a fog fellazul és kihullik. Természetesen saját fogaink megtartásának fontosságát senkinek nem kell elmagyarázni, de esztétikailag is sokkal szebbekké válnak fogaink egy szakszerű kezelés után.
Из
Лечение корневых каналов
Előfordul, hogy a szuvasodást okozó baktériumok a fogbélből eljutnak a gyökeret körülvevő csontig. A foggyökér és környéke begyullad, fájdalmassá válik, a csontállomány pusztulni kezd. Ebben az esetben is van esély a fog megtartására a gyökér vagy a gyökércsúcs csonkolásával (gyökér/csúcs-rezekció). A műtét során egy kis ablakot nyitnak az állcsonton, amelyen keresztül a gyulladt szöveteket és a gyökeret vagy a gyökércsúcsot eltávolítják. A beavatkozás előtt vagy közben – esettől függően – gyökérkezelést végeznek, tehát gyökércsatornát kitisztítják és a fogat jól záró gyökértöméssel látják. Gyulladások esetén a gyökér vagy a gyökércsúcs eltávolítása azért szükséges, mivel az itt található gyökércsatorna-elágazódásokban megtelepedett baktériumok a gyulladást újraindítanák. A gyulladás teljes megszűnése után kerül sor a fog korona részének helyreállítására. A fogszuvasodásnak laikus számára is könnyen felismerhető jelei vannak, ezért bárki időben felismerheti a bajt. Nem érdemes sokáig halogatni a kezelést, mivel minél régebbi és kiterjedtebb a szuvasodás, annál kellemetlenebb és hosszasabb lesz a helyreállítás. Vannak esetek, amikor a szuvas fogat már nem lehet rendbehozni, ilyenkor a beteg fogat el kell távolítani. A kihúzott fogat minél előbb pótolni kell, hiszen a szomszédos fogak idővel bedőlnek, a foghiánnyal szemben lévő fog elkezd „kinőni” a sorból, rágási, ezzel együtt emésztési problémák keletkeznek. A hiányzó fog pótlása többféle módszer is létezik, amelyek közül mindenki kiválaszhatja a neki leginkább megfelelőt.
Из
Изготовление Зубные протезы
Fogászati kezelés
Из
Стоматологическая X-Ray
Fogászati kezelés
Из
Зубная пломба
Kisebb szuvasodások ellátására kitűnő megoldás a fehér fogtömés. A roncsolódott foganyag eltávolítása után a fényre kötő tömőanyag megfelelő tapadását biztosító kezelés (bondozás) következik. Az előkészített fogüregbe több rétegben kerül bele a kompozit műgyanta. A fog eredeti formájának kialakítása után a tömőanyag megvilágítása következik, majd a kezelés zárásaként a polírozás. Mivel a fogtömés anyagát többféle színben gyártják, bármilyen fogszín kikeverhető. Minden fogtípusnál alkalmazható. Régi amalgámtöméseit célszerű fehér fögtömésre cserélni.
Из
Описание
Карта:
Получите предложение бесплатно!